Létrehozva: 2020.01.18
Utoljára frissítve: 2020.01.18
Egyik kertépítő partnerünk, az Etalon Services Kft. tulajdonosa, Mónika egyszer csak megkeresett, hogy szüksége lenne egy látványtervre. Mivel épp ez a dolgom, elfogadtam a kérését, majd kiderült, hogy kalandos tervei vannak: a terv beltérre készül…, hogy mi?? Én olyat nem tudok… Vagy még is, na jó! Kipróbálom!
Elkezdődtek a megbeszélések. Mónika irányításával elkezdődött a tervezés. Egy részről a Sthil fűnyíró műszaki paramétereit ismerő szakemberekkel, más részről pedig az épület tulajdonosaival. Miután összegyűltek az információk, megkaptam a terem méreteit és az elvárásokat.
Ügyfeleim közül is többen kacérkodnak a robotfűnyíró használatával, ezért nagyon hasznos a műszaki paraméterek ismerete. Pontosabban, hogy milyen az a kert, milyen kell, hogy legyen a térszerkezet, a lejtési viszonyok és a különböző területegységek elválasztása ahhoz, hogy a telepített robot könnyű szerrel és tökéletesen tudja lenyírni a füvet. Ezek az eszközök nem olcsók, ezért még inkább fontos, hogy a tulajdonosaik megelégedéssel használhassák azokat. A tökéletes fűnyírás alapja a jól megépített felület. Már a kert tervezésekor figyelembe kell venni, ha robotfűnyíróval szeretné később a megrendelő karbantartani a gyepet. Ennek ellenére a robotfűnyírók a már meglévő kertekbe is integrálhatók, amint azokat felkészítettük a befogadásukra. Ez esetben szükséges lehet bizonyos kerti elemek átalakítása, szélesebb szegélyek kihelyezésére.
A Szadán elkészült interaktív bemutatótermben megtekinthetők a lehetőségek, a jó és a kevésbé jó megoldások. A kerttulajdonosok itt könnyen megérthetik, hogy miért javasoljuk mi, szakemberek az ilyen, vagy olyan megoldásokat kertjeikben. E mellett ki is próbálhatják a gépek kezelését saját udvarukba való telepítés előtt.
Az alábbi videón megtekinthetőú az átadó ünnepség:
Még nincs vélemény ehhez a cikkhez legyen ön az első aki véleményezi!
Mit gondol erről a cikkről?